Press "Enter" to skip to content

نکاتی درباره انتخاب رشته ارشد + عکس

دفترچه انتخاب رشته ارشد یا همان دفترچه شماره ۲ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۷، امروز(پنجشنبه ۱۰ خردادماه) بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته و براساس نمره و رتبه کسب شده و با توجه به علاقه‌مندی‌های خود، از ۲ روز دیگر می‌توانند اقدام به انتخاب رشته/محل‌های موجود در دفترچه کنند.

 

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 97

در این گزارش نکاتی پیرامون انتخاب رشته ارشد داوطلبان آزمون ارائه شده است:

 

تقویم برگزاری کنکور ارشناسی ارشد ۹۷

براساس تقویم برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷، انتخاب رشته این آزمون از روز شنبه ۱۲ خردادماه آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

همچنین نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد در دهه اول شهریورماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

در ادامه تقویم برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ آمده است:

انتخاب رشته ارشد

 

جزئیات آماری کنکور کارشناسی ارشد ۹۷

مطابق آمار اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور از تعداد ۵۷۵ هزار و ۶ داوطلب در جلسه آزمون تعداد ۵۷۳ هزار و ۹۴۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۲۸۷ هزار و ۴۲۱ نفر زن و ۲۸۶ هزار و ۵۲۸ نفر مرد هستند.

به عبارت دیگر از میان داوطلبان حاضر ۹۹٫۸۲ درصد مجاز به انتخاب رشته شدند.

در ادامه جزئیات آماری کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۷ آمده است:

انتخاب رشته دانشگاه

جزئیات انتخاب رشته ارشد سال ۹۷

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی می‌توانند از روز شنبه ۱۲ خرداد تا ساعت ۲۴ روز ‌شنبه ۱۹ خرداد برای انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است نسبت به ثبت کدرشته محل‌های انتخابی (حداکثر ۱۰۰ کدرشته‌محل) و تکمیل فرم مذکور اقدام کنند.

پس از تائید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است.

انتخاب رشته

انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ مجاز به انتخاب رشته شدند و علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد نیز هستند، ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه‌ای که این دانشگاه به نحو مقتضی به اطلاع داوطلبان ذیربط خواهد رساند، در مهلت مشخص شده به سایت این دانشگاه مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌ها و دفترچه راهنمای انتخاب رشته در سایت آن دانشگاه نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *